Wnętrze w duchu Hygge – lampy skandynawskie

lampy w stylu skandynawskim

Popularność stylu skandynawskiego, szczególnie jeżeli chodzi o wystrój wnętrz, od kilku lat stale rośnie. Od Skandynawów uczymy się, nie tylko jak urządzać wnętrza ale także, jak żyć. Bardzo popularną w ostatnim czasie stała się duńska filozofia szczęścia – hygge, która podbija serca ludzi na całym świecie. Nic w tym dziwnego, w końcu każdy dąży w życiu do szczęścia, a jeżeli sposób, w jaki urządzimy swój dom ma nam w tym pomóc, to dlaczego nie skorzystać. Zgodnie z hygge szczęśliwe miejsce to przytulne miejsce, a elementem, który automatycznie ociepla wnętrze są lampy skandynawskie.

Lampy skandynawskie a duńska filozofia szczęścia

Duńskie słowo hygge wywodzi się od norweskiego terminu oznaczającego dobrostan, który bezpośrednio prowadzi do poczucia beztroski, spokoju i błogości. Zgodnie z tym sposobem myślenia także miejsca, w których przebywamy, a już na pewno nasz dom, powinny takie być. Dlatego lampy w stylu skandynawskim, tak bardzo wpisują się w filozofię hygge. Wynika to z faktu, że wspólną cechą hygge i stylu skandynawskiego jest minimalizm, prostota oraz naturalne i jasne kolory, co umożliwia stworzenie przytulnego i spokojnego wnętrza. Oświetlenie jest podstawowym elementem, na który skandynawowie zwracają uwagę. Dlaczego?

Oświetlenie podstawą szczęśliwego domu

lampy w stylu skandynawskimA no dlatego, że lampy skandynawskie mają za zadanie nadać danemu wnętrzu odpowiedniego klimatu, który będzie powodował, że będziemy się w nim czuć po prostu dobrze. Lampy w stylu skandynawskim to przede wszystkim oświetlenie miękkie, o ciepłej barwie, którą można porównać do światła świec czy zachodzącego słońca. Odwołuje się to bezpośrednio do filozofii hygge, ponieważ tak użyte światło napełnia spokojem i relaksuje. Urządzając więc dane pomieszczenie w stylu skandynawskim warto postawić na kilka punktów świetlnych, niż na tradycyjną dużą lampę przy sufitową. Oczywiście ta zasada nie sprawdzi się w każdej przestrzeni, jednak w miejscach, które służą nam do relaksu, odpoczynku i spędzania czasu z rodziną warto wykorzystać w wystroju lampy w stylu skandynawskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code