Ożyw przestrzeń światłem – żarówki dekoracyjne

żarówki dekoracyjne

Masz poczucie, że twoja aranżacja jest dość przeciętna? Może dręczy cię nieodparte wrażenie, że choć wszystko jest na swoim miejscu, to czegoś jednak brakuje. Jeśli którąś z odpowiedzi jest w twoim przypadku pozytywna, to ten wpis jest dla ciebie. Dziś zajmiemy się tym, jak na wnętrza potrafią wpłynąć żarówki dekoracyjne.

Wnętrza, w których sprawdzą się żarówki dekoracyjne

Ten temat można zakończyć bardzo krótko – żarówki dekoracyjne sprawdzą się we wszystkich wnętrzach. Choć jest to, oczywiście, uzależnione od ich rodzaju. Jeśli kochasz vintage, klasykę lub stawiasz na industrializm, to nie wahaj się z wyborem – możesz bez obaw sięgać po żarówki Edisona.

żarówki ozdobneW nowoczesnych wnętrzach doskonale zaprezentują się żarówki o różnych kolorach. Jeśli masz poczucie, że twój kolorystyczny minimalizm zaszedł za daleko, to różnobarwne bańki są dla ciebie. W ciągu dnia będą przyciągać wzrok i odwracać uwagę od aranżacyjnej powściągliwości, a wieczorem sprawią, że wnętrza będą nie do poznania. W takich sytuacjach możesz sięgać po ulubione kolory, niezależnie od tego, jak odważnymi rozwiązaniami się wydają. Żarówki dekoracyjne, to nie reflektory, więc nie musisz mieć obaw o to, że przesadzisz w drugą stronę.

Nowoczesne aranżacje, w których dominuje biel, szkło i chromowane elementy, również można przełamać światłem. W tym celu sprawdzi się przysłonięcie bańki towarzyszące ozdobnemu żarnikowi. Delikatny strumień światła o ciepłej barwie, dodatkowo osłonięty przed nadmiernym rozproszeniem, może sprawić, że w swoim wnętrzu w końcu poczujesz się intymnie.

Miejsce żarówek ozdobnych w oświetleniu domu

Tę kwestię warto poruszyć ze względu na to, że sporo osób wciąż traktuje żarówki dekoracyjne, jako główne źródło światła. Tymczasem, o ile nie chodzimy spać o zmroku i nie wstajemy wraz z pojawienie się pierwszych promieni słońca, to takie rozwiązanie nie jest szczególnie skuteczne.

Warto zacząć od tego, że, standardowo, możemy wyróżnić 3 rodzaje oświetlenia – główne, dodatkowe i dekoracyjne. Żarówki dekoracyjne, że względu na specjalne żarniki, ograniczoną ilość lumenów, a w końcu niską moc, raczej nie nadają się do pełnienia roli głównego oświetlenia. Za to jak najbardziej mogą je uzupełniać. Połączenie zwykłego światła i żarówek dekoracyjnych pozwoli z jednej strony na ożywienie pomieszczenia, a z drugiej nie dopuści do tego, żeby w danym miejscu nie dało się ani uczyć, ani pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code