Rozświetl swój ogród – zadbaj o odpowiednią widoczność i estetykę

Lampy dla Twojego ogrodu

Za naszymi oknami, zawitała długo wyczekiwana wiosna. Wybudzając naturę z leniwego letargu, przyniosła ze sobą obietnicę przyjemnego ciepła oraz wydłużających się niczym guma dni. Kusząc nas swoimi barwnymi urokami, zachęca do coraz częstszego spędzania czasu na wolnym powietrzu. Dlatego też, aby w pełni czerpać z piękna fauny i flory porastającej nasz prywatny ogródek, powinniśmy zastanowić się nad jego odpowiednim oświetleniem. Dzięki temu, niezależnie od pory dnia będziemy w stanie bezpiecznie i z przyjemnością przechadzać się jego zawiłymi ścieżkami. Chociaż sam naświetlacz z czujnikiem ruchu odpowiednio rozświetli naszą przestrzeń, nie zapewni nam odpowiednich doznań estetycznych. Oto rodzaje oświetlenia, którego nie może zabraknąć w Twoim tajemniczym ogrodzie.

Rozświetlone noce na wolnym powietrzu

Zanim rozpoczniesz planowane zmiany, obejmujące aranżację oświetlenia w Twoim ogrodzie, ważne jest przede wszystkim, rozpoczęcie całego procesu od zastanowienia się nad potrzebami danej przestrzeni. Dobrze dobrane źródło światła, pełnić będzie bowiem nie tylko rolę funkcjonalną, ale również dekoracyjną. Zdając sobie z tego faktu sprawę, łatwiej będzie zdecydować się na rozwiązanie, które sprawnie wzmocni charakter naszego ogrodu – podkreślając jego najważniejsze cechy, styl oraz pozytywnie wpływając na poczucie komfortu osoby przebywającej w tego rodzaju przestrzeni. Dlatego też, warto zastanowić się nad doborem odpowiednich lamp, nawiązujących swoją formą do panującej w ogrodzie estetyki. Przykładowo, dla skrawku zieleni w minimalistycznym wydaniu, bardzo dobrze sprawdzą się nowoczesne, świecące kule. Natomiast przy próbie aranżacji oświetlenia w ogrodzie nawiązującym do pewnego rodzaju swojskości, dobrze prezentować się będą tradycyjne rozwiązania. Takie jak pochodnie, czy niewielkich rozmiarów latarnie.

Świecące kule – niezwykłe kształty w naszym ogrodzie

Wspomniane wcześniej, świecące kule ogrodowe stanowią bardzo ciekawe rozwiązanie, efektownie rozświetlające poszczególne punkty w naszym ogrodzie. Te niezwykłe lampy o obłym kształcie, doskonale sprawdzą się dla przestrzeni urządzonej w nowoczesny sposób. Ze względu na ich charakterystyczną konstrukcję, odporne są na zróżnicowane warunki atmosferyczne – dlatego większej obawy, możesz pozostawić je na zewnątrz przez cały rok! Niepowtarzalny dizajn w połączeniu z zastosowaniem światła LED, nada Twojemu ogrodowi całkowicie nowego wyrazu. Świecące kule doskonale sprawdzają się jako dodatkowe źródło światła, które z łatwością rozlokujesz w wybranym przez Ciebie miejscu.

Świecące kule w Twoim ogrodzie

Jeśli jednak kształt kuli, nie do końca odpowiada Twoim gustom, możesz pokusić się na zastosowanie specjalnych, podświetlanych kostek. Te, podobnie jak świecące kule, można rozmieszczać w dowolnym miejscu, a także zdalnie kontrolować barwę ich światła i nasycenie. Wystarczy jedynie odpowiedni kontroler LED, który umożliwi sprawną zmianę koloru lampy z praktycznie każdego zakątka naszego domu. Pamiętaj jednak o tym, że dany kontroler LED, posiada różne właściwości oraz oferuje nam wiele odmiennych funkcji – dlatego przed jego zakupem, należy zapoznać się dokładnym opisem kupowanego produktu.

Funkcjonalne źródło światła

Pragnąc nie tylko efektownie rozświetlić ogród, ale również zadbać o odpowiednią widoczność jego poszczególnych zakątków, warto sięgać po rozwiązania przeznaczone dla tego typu zadań. Chociaż przedstawione powyżej lampy, stanowią naprawdę zjawiskowy rodzaj oświetlenia, nie zapewnią odpowiedniej ilości światła. Alternatywą dla tej sytuacji jest naświetlacz z czujnikiem ruchu – zwłaszcza w przypadku potrzeby oświetlenia konkretnego obiektu (np. drzwi, przejścia, garażu, czy też rzeźby znajdującej się na terenie naszego ogrodu). Jako rozwiązanie niewielkich rozmiarów, jest bardzo funkcjonalnym rodzajem oświetlenia oraz łatwym do samodzielnej instalacji. Jednak pomimo swoich zalet, naświetlacz z czujnikiem ruchu nie powinien być stosowany dla doświetlenia ścieżki. W tym przypadku, najlepiej sprawdzą się popularne lampy solarne, albo latarenki. Ustawione co parę metrów przy brzegu ścieżki, wskazywać będą dokładny przebieg dróżki, dbając o bezpieczeństwo osoby przechadzającej się po ogrodzie.

Lampy dla Twojego ogrodu

Zastosowanie odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego jest niezwykle istotne z dwóch powodów. Pierwszy – to rola stricte funkcjonalna, zapewniająca nam odpowiednią widoczność, komfort oraz bezpieczeństwo; druga – to kwestia estetyki oraz podkreślenia stylu panującego w danym ogrodzie. Niezależnie od tego jaki efekt pragniesz uzyskać, oba te czynniki powinny być na Twojej uwadze. Dzięki nim, nadchodzące wieczory będziesz spędzać w przyjemnym otoczeniu, relaksującym Twoje zmysły po ciężkim dniu pełnym pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code