Sposób na: kreatywne lampy na taras

Sposób na kreatywne lampy na taras

Taras jest rodzajem przestrzeni, która najbardziej zyskuje na swoim znaczeniu w gorące, upalne lato. Pozwalając na chwilę relaksu, zapewnia nam niezbędne miejsce do leniwego popijania lemoniady lub wieczornej kolacji z najbliższymi. Jednak, aby nasze nocne wsłuchiwanie się w pieśń świerszczy oraz wieczorne spożywanie kolacji na tarasie miało sens, potrzeba odpowiedniego oświetlenia. Odpowiednio dopasowane, poprawi nastrój odczuwalny na danej przestrzeni, a tym samym zapewni odpowiednią ilość światła, co znacznie zwiększy nasz komfort oraz widoczność. Nie oznacza to jednak, iż od razu powinniśmy pędzić do najbliższego sklepu i obkupić się w nowe lampy na taras. Pragnąc nadać mu odpowiedniego charakteru, warto podejść do tego tematu z nieco większym zaangażowaniem, jak również kreatywnością.

Lampy na taras Twojego autorstwa

Samodzielne kreowanie przedmiotów oraz przestrzeni, nie należy do najłatwiejszych zadań. Wymagając czasu, kreatywności, ale przede wszystkim dobrego pomysłu, może niejednokrotnie doprowadzić nas do złości lub niezadowolenia, wynikającego z mizernych efektów podjętego przez nas projektu. Pomimo tego, własnoręczne tworzenie należy do bardzo przyjemnego zajęcia, które wielu osobom przynosi potrzebne rozluźnienie myśli. Czerpiąc satysfakcję z samych etapów pracy nad daną rzeczą, jak również ostateczny wynik naszych starań, bardzo często wynagradzają wszelkie trudy. Co więcej, decydując się na samodzielne stworzenie przedmiotu, będziemy w stanie dopasować jego wygląd do naszych upodobań. Kreowanie własnych pomysłów, dotyczy również lampy na taras. Te za pomocą paru trików, będziemy w stanie indywidualnie przypasować do naszej przestrzeni – nadając jej tym samym indywidualnego stylu.

Błyszczące żarówki dekoracyjne

Szukając inspiracji na pomysł na indywidualne lampy na taras, wcale nie musimy daleko szukać. Wystarczy dużej wielkości słoik po ogórkach kiszonych z pokrywką oraz ozdobne żarówki. Dekoracyjne lampki LED, które często są do nabycia we wszelkiej maści marketach, doskonale poradzą sobie w roli nastrojowego oświetlenia. Po uprzednim wyczyszczeniu słoika, wkładamy lampki LED do środka i przyklejamy ich końcówkę (obudowa na baterię) do spodu pokrywki. W ten prosty sposób, otrzymujemy urocze oświetlenie, jakie możemy postawić na stoliku lub balustradzie naszego tarasu.

Żarówki dekoracyjne w słoju

Kolejnym pomysłem, na samodzielne stworzenie zjawiskowej lampy, jest wykorzystanie lampek LED oraz kolorowego papieru. Ten powinien być odpowiednio gruby, ale równocześnie mało sztywny, aby móc stworzyć z niego papierowe kule. Żarówki dekoracyjne LED, łączymy za pomocą kleju z stworzonymi kulkami, po czym rozwieszamy w dowolnym miejscu. Dzięki temu, zapewnimy sobie odrobinę kolorowego światła, imitującego lampiony. Przy tworzeniu tego projektu, nie należy obawiać się jednak, iż żarówki LED przypalą zastosowany przez nas kolorowy papier. Ten rodzaj oświetlenia, nie nagrzewa się bowiem w takim stopniu, jak tradycyjne żarówki.

Co jeszcze?

Żarówka dekoracyjna typu Edison

Kolejnym z pomysłów na stworzenie swojej własnej, oryginalnej lampy na taras jest nic innego, jak modernizacja starego oświetlenia. Decydując się na taki krok, nie tylko zamienimy stare na nowe, ale także odciążymy nasze wydatki. Wystarczy jedynie pochwycić nieużywaną lampę stojącą lub biurową, nowa farba, preparat zwalczający rdzę, papier ścierny oraz nowe żarówki dekoracyjne np. te imitujące staroświeckie żarówki Edisona. Pierwszym etapem renowacji starej lampy, będzie zdarcie z niej starej farby papierem ściernym lub innym srodkiem do zdejmowania starych powłok lakierniczych. Następnie warto ją dokładnie wyczyścić, odmalować i zamontować zakupioną przez nas żarówkę. W wypadku, gdy jej światło jest dla nas zbyt intensywne, możemy pokusić się o dodanie zjawiskowego klosza.

Aby efektownie odmienić charakter naszego tarasu po zapadnięciu zmroku, wystarczy jedynie nieco kreatywności i inspiracji. Te, znajdziesz praktycznie na każdym kroku. Czerp z wystaw sklepowych, zdjęć na Instagramie, z wpisów na blogach oraz filmów publikowanych na YouTube. Zmień posiadane przez Ciebie lampy na taras w coś naprawdę kreatywnego. Rusz głową i daj się ponieść wyobraźni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code