Sposób na oświetlenie Twojego biura – oprawy liniowe LED oraz inne rozwiązania

Oprawy liniowe LED w Twoim biurze

Odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy – mowa tutaj głównie o przestrzeni biurowej – należy do jednego z podstawowych elementów, które wpływa nie tylko na naszą wydajność oraz efektywność wykonywanych obowiązków, ale również samopoczucie. Dlatego też, planując drobny remont lub aranżację nowo powstałej siedziby firmy, warto poświęcić chwilę na rozejrzenie się za najlepszym z możliwych rozwiązań w tej kwestii. Dziś, spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: na jakie rodzaje lamp biurowych się zdecydować oraz czy oprawy liniowe LED są faktycznie energooszczędnym źródłem światła.

Światło w Twoim biurze

Dla dużych pomieszczeń biurowych, jak również tych nieco mniejszych, dobranie odpowiedniego źródła światła jest niezwykle istotne. Wpływając na nasze samopoczucie oraz wydajność w trakcie pracy, oświetlenie ma również ogromne znaczenie dla naszego wzroku, a tym samym zdrowia i bezpieczeństwa. Im gorzej rozplanowane, tym większa szansa na pojawienie się ciągłego poczucia zmęczenia, pogorszenia się wzroku, a także niechęci do wykonywanych w danym pomieszczeniu obowiązków. Dlatego też, aby prawidłowo dobrać oraz zaplanować oświetlenie w wybranym pomieszczeniu, należy przede wszystkim zacząć od zastanowienia się nad naszymi potrzebami oraz potrzebami danego wnętrza. Nie oznacza to jednak, iż musimy ograniczać się wyłącznie do typowych dla pomieszczeń biurowych, lamp sufitowych. Dobrze rozplanowane oświetlenie, nie tylko uwzględnia odpowiednie natężenie światła, barwę, energooszczędność, ale również sam dizajn. Śmiało możemy zatem, zdecydować się na industrialne lampy lub inne rozwiązania, które nie tylko stanowić będzie doskonałe źródło światła, ale również stylowy dodatek dla naszego biura.

Jakie lampy biurowe wybrać?

Przy doborze odpowiedniego modelu lamp dla Twojego biura, najlepiej skupić się na możliwie jak najbardziej optymalnych rozwiązaniach, gwarantujących nam imitację naturalnego światła przy zachowaniu odpowiednich parametrów świetlnych, elektrycznych oraz użytkowych. Dla oświetlenia ogólnego, które równomiernie będzie rozświetlać obszar pomieszczenia, najlepiej celować w wysokiej jakości oprawy liniowe LED. Natomiast w przypadku oświetlenia miejscowego lub punktowego, stanowiącego dodatkowe źródło światła skierowane w konkretny punkt, możemy zdecydować się na inne, mniej standardowe rozwiązania. Jednym z nich są wspomniane wcześniej industrialne lampy, które świetnie współgrają z nowoczesną aranżacją wnętrz. Imitując stare lampy przemysłowe, nadają niepowtarzalnego charakteru – w znacznym stopniu, przyczyniając się do podniesienia atrakcyjności danego pomieszczenia. Zachowanie odpowiedniej estetyki biura, jest równie ważne, co zapewnienie odpowiedniej ilości światła. Nudne, szare oraz nieprzyjemne wizualnie otoczenie, może mieć bowiem negatywny wpływ na przebywające w nim osoby.

Industrialne lampy w biurze

Oprawy liniowe LED – energooszczędne rozwiązanie

Oprawy liniowe LED - energooszczędne rozwiązanie

Wspomniane wcześniej oprawy liniowe LED – spełniające się idealnie w roli oświetlenia ogólnego – należą do coraz chętniej stosowanego oświetlenia w pomieszczeniach biurowych. Jako komfortowe dla wzroku rozwiązanie, charakteryzują się przede wszystkim niezwykłą stabilnością parametrów świetlnych przy równoczesnym zachowaniu odpowiedniej wydajności. Taki stan rzeczy, ma oczywiście wpływ na niskie koszty ich eksploatacji. Energooszczędne, łatwe w utrzymaniu oraz konserwacji, stanowią zatem doskonały wybór dla dużych pomieszczeń biurowych, gdzie istnieje potrzeba montażu więcej niż kilku lamp. Warto również dodać, iż zastosowane w nich komponenty charakteryzują się najczęściej bardzo wysoką jakością, co ma znaczny wpływ na ich bezawaryjność. Zamknięte w hermetycznych obudowach, oprawy liniowe LED są odporne na niesprzyjające warunki – dlatego też, bez obaw można je stosować we wnętrzach o wysokim wskaźniku wilgotności.

Odpowiednie oświetlenie miejsca pracy to podstawa, której z całą pewnością nie wolno pominąć przy planowanym remoncie lub nowej aranżacji. Decydując się na konkretne rozwiązania, należy przede wszystkim wiedzieć, czego potrzeba danej przestrzeni. Dzięki temu, łatwiej będzie nam dobrać odpowiednie oświetlenie. Warto przy tym także pamiętać, iż oprócz samej funkcjonalności, powinno ono być również estetyczne. Stare lampy przemysłowe lub loftowe, doskonale spełnią się w roli dodatkowego światła, wspierającego zainstalowane w naszym biurze oprawy liniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code