Światło pod kontrolą – czyli niezwykłe taśmy RGB LED

Oświetlenie RGB LED w Twoim domu

Taśmy ledowe należą do jednego z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na efektywne podkreślenie walorów danego wnętrza. Pomimo tego, iż ukryte w zakamarkach nie stanowią widocznego dodatku, doskonale sprawdzają się jako jasne oraz oszczędne źródło światła. Mając pod kontrolą taśmy RGB LED, każdy z nas jest w stanie stworzyć swoją własną, niepowtarzalną aranżację świetlną.

Taśmy ledowe, jako niezawodne źródło światła

Taśma RGB LED

Jako bardzo energooszczędne źródło światła o niesamowitej głębi kolorów, taśmy ledowe RGB doskonale sprawdzają się w roli dodatkowego oświetlenia dla każdego z pomieszczeń. Coraz chętniej stosowane dla takich segmentów domu jak łazienka, czy kuchnia, są o wiele bardziej efektywne w oświetleniu centralnym oraz punktowym, niż standardowe żarówki. Pomimo tego, przez wielu nadal uważane są za mało eleganckie rozwiązanie. Głównym powodem mającym wpływ na to stwierdzenie jest nic innego, jak pełniona przez nie funkcja. Taśmy diodowe bowiem, mają przede wszystkim służyć jako niezawodne źródło światła – nie zaś, jako zjawiskowa dekoracja.

Jednym z najważniejszych aspektów, jakie powinny nas przekonać do zastosowania taśm ledowych w naszym domu, jest ich stosunkowo niska cena oraz wytrzymałość. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, nie zużywają one zbyt dużej ilości prądu, a tym nie nagrzewają się nad wyraz. Posiadając również wodoszczelne oprawy, mogą być stosowane dla pomieszczeń, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się wilgoci. Co więcej, taśmy RGB LED są niezwykle łatwe do samodzielnego mocowania – nie ma potrzeby sprowadzania doświadczonego fachowca do ich montażu. Wystarczy jedynie nasza własna kreatywność oraz chęci.

Feeria barw – czyli kontroler LED w użyciu

Kontroler RGB LED

 

Tym, co najbardziej odróżnia taśmy diodowe od naszych tradycyjnych żarówek, jest jednak niezwykła paleta barw, jaką dysponują. Możliwość dowolnej zmiany koloru, towarzysząca wbudowanemu w światło RGB LED mechanizmowi, daje szerokie spektrum zastosowania. Sterowanie oświetleniem – jego barwą, czy też intensywnością – umożliwi nam przy tym dedykowany dla danej taśmy, kontroler LED działający w oparciu o fale radiowe lub technologię podczerwieni. Dzięki nim, z łatwością ustawimy interesujący nas kolor oświetlenia. To doskonały sposób na ciekawe podkreślenie wnętrza, albo konkretnego obiektu.

Wspomniane wcześniej, specjalne kontrolery dla taśm RGB LED, są niezwykle proste w obsłudze i umożliwiają zmianę barwy oświetlenia w praktycznie każdym miejscu naszego domu. Przed zakupem konkretnego modelu, warto jednak dokładnie zapoznać się z ich możliwościami. Kontroler LED działający na podczerwień, obsługuje bowiem o wiele mniejsze (w nawiązaniu do długości) taśmy, a także posiada znacznie ograniczony zasięg, niż kontroler radiowy. Zakładając zatem, iż będziemy dokonywać zmiany oświetlenia w najdalszym kącie domu, należy zdecydować się na rozwiązanie wykorzystujące fale radiowe.

Kolorowe światło w Twoim domu

Taśmy ledowe poradzą sobie z doświetleniem praktycznie każdego z pomieszczeń w Twoim domu. Sprawdzą się zarówno jako doskonałe oświetlenie kuchennego blatu, jak i dodatek na obrzeżach lustra w łazience. To niezwykłe, kolorowe światło, można stosować także jako podświetlenie podłogowe, schodów, sufitu, czy chociażby garderoby i salonowych półek. Jedyne czego potrzeba, to odrobina kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code