Żyrandole nowoczesne – obalamy mity

nowoczesne żyrandole

Nowoczesność, szczególnie w rzeczach codziennego użytku, bardzo często utożsamiamy z designem, który może byłby odpowiedni do jakichś ekstrawaganckich kawiarni i galerii, ale niekoniecznie do naszych domów. Na szczęście to tylko niekoniecznie właściwe przekonanie i można się go bardzo szybko wyzbyć.

Nowoczesny nie znaczy niefunkcjonalny

Brak funkcjonalności to pierwszy zarzut, z którym spotykają się żyrandole nowoczesne. Na szczęście jednocześnie najłatwiej go odeprzeć. Nowoczesne oprawy oświetleniowe są lepiej przygotowane do tego, by służyć nam w naszych mieszkaniach. Już sam proces montażu jest ułatwiony, jeśli go porównywać ze starszymi egzemplarzami. Teraz wystarczy naprawdę niewiele, żeby samodzielnie zainstalować żyrandole i nie trzeba w tym celu posiłkować się ani wiedzą, ani umiejętnościami fachowców.

Żyrandole nowoczesne pasują do tradycyjnie urządzonych wnętrz

To kolejny argument bez poparcia w rzeczywistości. Nie ma znaczenia, jakie style wnętrzarskie lubisz. Żyrandole nowoczesne występują w tak wielu konfiguracjach kształtów i kolorów, że nie musisz obawiać się o to, że nie znajdziesz jakiegoś dla siebie. Serio – przeszukiwanie antykwariatów nie jest konieczne. Tym bardziej, że rzadko bywa skuteczne. W końcu jeszcze trudniej jest znaleźć jeden żyrandol sprzed lat, niż stylizowane żyrandole. Nowoczesne podejście do produkcji nie skazuje danej rzeczy na wygląd rodem z jetsonów (ktoś jeszcze pamięta te bajkę?;) ).

żyrandole nowoczesneŻyrandole nowoczesne nie wymagają LEDów

Oprawy świetlne zwykle pozwalają na umieszczenie w nich żarówek o standardowych gwintach. Nie wszystkie mają wbudowane diody LED, które mogłyby utrudnić wymianę źródła światła. Tylko od ciebie zależy, jakie źródło światła znajdzie się w twoim żyrandolu – czy będzie to lampa LED, czy też tradycyjna żarówka. Nie ma to znaczenia w sytuacji, kiedy gwinty lamp LED są wykonywane tak, by mogły zastąpić tradycyjne żarówki bez konieczności zmian w całej instalacji oświetleniowej.

Nowoczesne żyrandole są bezpieczniejsze

Dzisiaj, żeby żyrandole nowoczesne mogły pojawić się w sklepach, muszą spełnić szereg norm jakościowych. Niegdyś nie było to konieczne, więc można jeszcze trafić na oprawy oświetleniowe, które sprawiają kłopoty, gdy chcemy wymienić żarówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code